IPL Anthelia® – trvalá depilace

IPL Anthélia® – omlazení pleti

Přístoj IPL Anthélia® (intenzivní pulzní světlo) je lékařská varianta špičkového zařízení francouzské společnosti Eurofeedback, které využívá revoluční metody v oblasti selektivní fotokoagulace a má víceúčelové použití v kosmetologii. Společnost Eurofeedback patří k renomovaným výrobcům ve světě (patnáct světových patentů) a je světovou jedničkou v oblasti depilace. Ošetření tímto přístrojem je vhodné pro ženy i muže, lze provádět odstranění tmavých, ale i světlých a šedivých chloupků (jedinečný patent v České Republice), dále fotorejuvenaci, odstranění pigmentací a drobných žilek (především v oblasti obličeje, krku, hrudníku).

Tímto přístrojem provádíme:

Fotoepilace (depilace)

Fotoepilace intenzivním pulzním světlem je založena na principu absorbce světla pigmentem melaninem (tmavé chloupky), nebo pigmentem hemoglobinem (světlé a šedé chloupky) ve vlasovém folikulu, kdy se světelná energie přemění v teplo až 80 stupňů a dojde k naprosté destrukci tohoto vlasového folikulu (fototermolýza). Následkem ošetření laserem již znovu nedochází k opětovnému růstu chloupku a výsledek fotoepilace je trvalý. Celý výkon se dobře snáší, je prakticky nebolestivý, ošetřovaná osoba pociťuje pouze mírné štípnutí a je velmi rychlý – dle ošetřované plochy (jedním impulzem lze ošetřit plochu 7,5 cm2). Při jednom ošetření nemohou být odstraněny všechny chloupky a to z důvodu růstu chloupků v cyklech. Určitá část chloupků se nachází ve fázi klidové (telogenní), další část ve fázi růstové (anagenní) a zbylé chloupky ve fázi výpadku (katagenní). Při fotoepilaci lze odstranit pouze chloupky ve fázi anagenní (tedy cca 30-40% chloupků). Z tohoto důvodu je zapotřebí minimálně tří sezení.

Fotorejuvenace

Fotorejuvenace je ošetření pleti, při které dochází k stimulaci a seřazení (remodelaci) původních + částečné produkci nových kolagenových vláken. Dochází k regeneraci kůže, jejímu zpevnění a vyhlazení drobných vrásek. Jedná se o proces, kdy trvá dny až týdny po ošetření, než se dostaví zřetelný účinek (viditelné vypnutí kůže, zlepšení drobných vrásek, případně drobných jizev a nerovností pleti například po akné). Po ošetření může dojít k přechodnému erytému. Efekt fotorejuvenace můžeme zvýšit pomocí chemického peelingu, který provedeme těsně před výkonem. Jde o firmou doporučený postup, ke kterému jsou dodávány speciální peelingové sady. Ošetření fotorejuvenačním programem se provádí minimálně po čtyřech týdnech.

Depigmentace

Po ošetření přístrojem Anthélia® se dostavují velmi dobré výsledky již po první aplikaci. Vzápětí po ošetření dojde k výraznému zhoršení pigmentace, která ztmavne. Tento stav trvá několik dnů, místo se však dá ošetřit běžným make-upem (korekce). Dochází k tvorbě drobných pigmentovaných šupin, které se v průběhu osmi až čtrnácti dnů spontánně odloučí, pigmentace vymizí obvykle do čtrnácti dnů. Pokud zůstávají rezidua pigmentací (jde o pigmentace hlouběji uložené), lze výkon zopakovat.

Fotokoagulace (odstranění žilek)

Přístrojem Anthélia® ošetřujeme rozšířené cévky v oblasti obličeje, krku a hrudníku (eventuálně i jiných lokalit těla). Přístroj využívá systému absorbce krevním pigmentem hemoglobinem (červený pigment), kdy dojde k zahřátí v místě rozšířených cévek, jejich průměr se zužuje a ošetřené žilky se během deseti dnů vstřebávají. Počet ošetření závisí na rozsahu, hustotě a šířce žilek. Doporučujeme ošetření jedenkrát měsíčně.

Pacient musí splňovat následující kritéria:
  • 2 týdny před ošetřením se nesmí vystavit slunci ani soláriu.
  • Nelze ošetřovat těhotné ženy.
  • Nelze ošetřit diabetika, epileptika a pacienta trpícího hemofilií.
  • Nesmí užívat antikoagulační léky nebo aspirin ve vysoké dávce.